niedziela, 1 marca 2015

10 sposobów na pochmurne przedwiośnie

Zima dała nam w kość i teoretycznie widać już jej koniec. Teoretycznie, bo wiemy że wiosna lubi się spóźniać. Jednak moment na przełomie dwóch pór roku jest szczególnie trudny. Organizm jest osłabiony, nie mamy energii, wszystko nas drażni, denerwuje. Meteoropatów wykańcza halny i niskie ciśnienie a wystarczy tak niewiele, żeby z impetem i przytupem przywitać wiosnę. Dziś dziesięć sposobów na pochmurne przedwiośnie. 


1. Wycieczka –ucieczka. Gdy ci źle, zimno, straszno, spakuj plecak i uciekaj. Możesz w stronę słońca, możesz w las, możesz tam gdzie cię oczy poniosą. Wycieczka-ucieczka ma za zadanie zostawienie wszystkiego w tyle i bez smutków , z naładowanymi akumulatorami, przywitanie wiosny.

2. Wprowadź kolor do swojego życia. To mogą być małe rzeczy; intensywna pomadka, kolorowy szal czy soczysta marynarka.  Kolorowe tulipany czy żółte żonkile nie zrujnują Twojego portfela a wprawią Cię w dobry nastrój. Pomyśl też o świeżych ziołach w kuchni!

3Zapach pobudzi do działania. Świeczka zapachowa, olejki eteryczne a może kadzidełka?  Wybierz swój ulubiony zapach i się nim rozkoszuj.

4.  Ruch jest Twoim przyjacielem. Bieganie, zumba, aerobik- wystarczy 15 minut dziennie, żeby być szczęśliwym i patrzeć na świat w różowych okularach.  

5. Muzyka. Na full, śpiew na całe gardło a może karaoke z przyjaciółmi? Wszystko jest dozwolone kiedy budzimy się do życia.

6Detoks sokami owocowo-warzywnymi z dodatkiem spiruliny, chlorelli, młodego jęczmienia czy ostatniego hitu; białka konopnego. Ta bomba witaminowa postawi Cię na nogi.

7. Domowe spa. Zafunduj sobie fryzjera, idź do sauny, jacuzzi. Rozpraw się z cellulitem! Możesz nawet przeprosić się z solarium o ile zrobisz to z umiarem i znajdziesz solarium z lampami emitującymi promieniowanie UVB, które potrafi wygenerować w Twoim organizmie witaminę D. Pamiętaj, nie wygrzewaj się tam i nie opalaj! Wystarczy zaledwie 3 minuty żeby sobie nie zaszkodzić a znacząco  pomóc.

8. Dzieci. Bywają męczące, szczególnie te z którymi jeszcze trudno złapać kontakt. Jednak śmiech dziecka, ich ufność, radość są rozbrajające. Warto odwiedzić chrześniaka, zabrać na spacer siostrzeńca czy wziąć do kina bratanka. Ich spojrzenie na świat i szczerość, potrafią dać niezłego kopa na wiosnę. Być może  potrzebujecie zmienić  myślenie żeby wszystko zaczęło się układać a świat znów był piękny?

9. Delektujcie się ciastem drożdżowym, herbatą z konfiturą z dzikiej róży, książkami i kominkiem.  Te rzeczy latem nie smakuj tak dobrze jak właśnie zimą czy w pochmurne dni przedwiośnia.


10. Zaległości filmowe. To ostatni dzwonek, żeby je nadrobić. Gdy przyjdą ciepłe, słoneczne dni ,na które przyszło nam czekać niemal pół roku, żadna siła nas nie zatrzyma przed gadającym pudłem. A może zamiast Marzanny utopimy telewizor? Taka nowoczesna interpretacja tradycji. 


Żartowałam:) Też czekam na "Grę o tron", ale uśmiech, dystans, humor to najlepsze sposoby na przegonienie chmur. Śmiejmy się!

Koprówka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

zachowuj się! :)